KURUCU

Uzun yıllardan beri Otomobil, Yat, Uçak, Ürün eskiz ve tasarımlar yapan Sedat Öztürk, Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesinin Kalıp Bölümünü bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünde Lisans eğitimimi tamamladı.

 

Sedat Öztürk sırasıyla 1997 yılında Ford / Otosan’da otomotiv tasarımcısı olarak göreve başladı. Ford Cargo kamyon projesinde 3 yıl görev aldıktan sonra 2000 yılında Nissan Design Center Amerika’da profesyonel tasarım hizmeti vermeye başladı. 2 yıl boyunca sırasıyla Nissan Sentra Spec-V, Nissan Quest, Nissan Titan, Nissan Pathfinder Armada, Infiniti QX-56 ve Nissan Altima tasarım projelerinde bulundu. 2002 yılında ise Volkswagen Design Meksika’ya transfer olan Sedat Öztürk, VW New Beetle, VW Bora China (Sagitar) ve VW Amarok’un konsept tasarım projesini yürüttü. VW’de geçen 3 yılın ardından 2005 yılında GM Design Avrupa ( Opel / SAAB / Vauxhall ) firmasında Opel Insignia, Opel Astra, Opel Zafira ve Opel Adam tasarım projelerinde kavram tasarımdan üretime kadar görev aldıktan sonra 2011 yılında Volkswagen Advanced Design Almanya’da profesyonel Otomotiv Tasarım hizmeti vermiştir.

 

12 yılı, yurtdışında otomotiv firmalarında görev aldıktan sonra Yat Tasarım Proje daveti üzerine Türkiye’ye gelerek MOMENTA 36 HT Motor yat projesinin tüm süreçlerini yürüterek başarı ile tamamlamış ve denizlerde yerini almasını sağlamıştır.

 

2012 yılından beri kendi kurduğu Sedat Öztürk Endüstriyel Tasarım Tic. Ltd. Şti. firmasında tasarım ve tasarım yönetimi çalışmalarına devam etmektedir.

EKİP

ÖMER EREN Otomotiv Tasarımcısı

LUCAS RODRIGUES Kil Modelleme Uzmanı

RODRIGO GARROTTI Alias Modelleme Uzmanı

SEMİH TÜRKEL Otomotiv Tasarımcısı

EZGİ KIRAL Endüstriyel Tasarımcı

ALİ YİĞİT KAYMAK Kil Modelleme Uzmanı